ZAMÓW BUKIET TULIPANÓW Z DOSTAWĄ NA WALENTYNKI. Tulipany to niewątpliwie symbol wiosny. Są to najczęściej wybierane kwiaty na wiosnę. Cenione za swoje piękno, delikatność i wytrzymałość. Jako gospodarstwo ogrodnicze z blisko 30 letnim doświadczeniem oferujemy największy wybór tulipanów online w kraju. Dzięki nam bez żadnych pośredników możecie zamówić świeże, bukiety tulipanów zrywane prosto ze szklarni przed wysyłką piękne kolorowe tulipany.

Wyświetlanie 1–12 z 51 wyników

Świeże bukiety tulipanów

Tulipany to niewątpliwie symbol wiosny. Są to najczęściej wybierane kwiaty na wiosnę. Cenione za swoje piękno, delikatność i wytrzymałość. Tulipany kojarzone są głównie z Holandią, wprawdzie same cebulki tulipanów produkowane są w Holandii, ale cała reszta uprawy tych pięknych kwiatów odbywa się w naszym kraju przy zastosowaniu tradycyjnych metod uprawy.

Tulipanów prosto ze szklarni

Jako gospodarstwo ogrodnicze z blisko 30 letnim doświadczeniem oferujemy największy wybór tulipanów online w kraju. Dzięki nam bez żadnych pośredników możecie zamówić świeże, zrywane prosto ze szklarni przed wysyłką piękne kolorowe tulipany.

Piękne bukiety tulipanów

W gospodarstwie uprawiane są tulipany w najróżniejszych kształtach i kolorach. Dzięki temu możecie zawsze wybrać swoją ulubioną odmianę lub kolor. Bukiety tulipanów z darmową dostawą w całym kraju dostępne są zazwyczaj już od początku stycznie aż do końca maja. To właśnie w tym czasie tulipany uprawiane metodą tradycyjną są najpiękniejsze. Ich kwiaty są bardzo wytrzymałe, a pąki imponujące.

Kolory tulipanów

Wiele osób wybierając bukiet tulipanów zastanawia się jaki kolor będzie odpowiedni na daną okazję. Jedni wybierają czerwone tulipany jako symbol miłości. Dzięki tulipanom w tym kolorze wyznają najszczersze uczucia. W przypadku białych tulipanów utarło się przekonanie, że są idealne na wysłanie kwiatów z okazji przeprosin bliskiej osoby. W przypadku kiedy chcemy podzielić się szczęściem lub docenić drugą osobę możemy wysłać żółte tulipany. Natomiast chcąc wysłać kwiaty rodzinie warto wybrać różowe tulipany, które symbolizują mniej intensywne uczucie niż w przypadku czerwonych tulipanów. Oczywiście przy wyborze można się kierować tymi symbolami, ale my polecamy zapomnieć o tych skojarzeniach i czerpać radość ze wszystkich dostępnych kolorów. Polecamy jak zawsze wybrać swój ulubiony kolor i wręczyć bliskiej osobie. W przypadku kiedy nie można się zdecydować na jeden kolor, polecamy nasze bukiety kolorowych tulipanów zrywane i układane bezpośrednio w gospodarstwie.

Tulipany i bukiety tulipanów

Tulipany to najbardziej popularne rośliny cebulowe na świecie, które mają ponad 15 tysięcy odmian. Zazwyczaj kojarzone są z Holandią, ponieważ w Europie tam ich się najwięcej uprawia, natomiast te kwiaty pochodzą z Imperium Osmańskiego. Kiedyś służyły często, jako podarunek z okazji święta kobiet. Dzisiaj w zasadzie są to kwiaty, które można uprawiać i wręczać bliskim przez cały rok. Zdecydowanie te kwiaty, są wybierane najczęściej na bukiety przez panie. Co jest sekretem tych przepięknych roślin? Być może jest to fakt, że rodzajów tych przepięknych kwiatów jest na prawdę wiele i dlatego, że kojarzą się z wiosną, czyli porą roku, w której wszystko budzi się do życia. Tulipany możemy spotkać w kolorach bieli, żółci, pomarańczy, czerwono-różowym lub fiolecie i jego odcieniach. Kwiaty bywają jednobarwne, dwubarwne, a w niektórych odmianach nawet wielobarwne. W zależności od odmiany, mogą przybierać zupełnie inne kształty. Jedne kwiaty mają bardziej kielichowatą formę, a inne miseczkową. Płatki bywają gładkie lub postrzępione. Czasami można natrafić na okazy z przepięknymi, barwnymi końcówkami lub delikatnymi smugami. Pręciki również bywają niezwykle dekoracyjne.  

Jakie odmiany tulipanów są najbardziej popularne?

Tulipany dzielą się na kilka klas, które obejmują ich poszczególne gatunki i odmiany. Dla przykładu, bardzo popularną odmianą są tulipany Mendla. Kwitną one w końcówce kwietnia oraz początku maja. Płatki mają barwę różową, białą lub czerwoną. Niezwykle, interesujące są też tulipany pełne, późne (peoniowe), które przypominają kształtem peonie. Te rośliny olśniewają swoim pięknem w połowie maja. Również, jednymi z najbardziej popularnych tulipanów są odmiany papuzie. Te, cudowne kwiaty, kwitną pod koniec maja. Wyróżniają się przede wszystkim poszczępionymi i powyginanymi płatkami. Osiągają też zawrotną wielkość ponad 60 cm wysokości - są to jedne z najwyższych tulipanów jakie istnieją. Można zatem śmiało stwierdzić, że wśród tak wielu odmian pełnych różnych barw i kształtów, każdy może znaleźć swoją ulubioną cebulkę.