Poradnik

Kwitnące pola tulipanów

Pola kwitnących tulipanów. swiezekwiaty.pl

Kolorowe, pięknie kwitnące tulipany to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli wiosny. W tym okresie szczególnie chętnie obdarowujemy bukietami tulipanów bliskich lub kupujemy je dla siebie jako naturalną ozdobę do domu. To także jeden z charakterystycznych symboli Wielkanocy, zaraz obok pisanek, bazi i zajączków. Za co tak bardzo kochamy tulipany? Oczywiście za skojarzenie z przepiękną porą roku, jaką jest wiosna. 

Kwitnące tulipany – symbol wiosny

Wszystko budzi się do życia i nabiera wtedy barw. Oprócz tego, bukiety tulipanów mają wielu zwolenników ze względu na bogaty wybór kolorów, subtelny zapach, a także wysoką trwałość w porównaniu do innych kwiatów ciętych. Szczególnie kobiety są zwolenniczkami tulipanów, więc to dobry wybór na podarowanie bukietu na różne sytuacje. Oprócz standardowych bukietów, możesz też cieszyć się urokiem tych kwiatów w zupełnie inny sposób. Jesteś fanem tulipanów? W takim razie, może tej wiosny powinieneś odwiedzić kwitnące pola tulipanów w Holandii? Sezon właśnie się rozpoczął!

Holandia - ojczyzna pól tulipanów

Aby zobaczyć bajeczne pola tulipanów, warto wybrać się właśnie do Holandii. Są naprawdę zjawiskowe! Ten niewielki kraj jakim są Niderlandy, słynie z największej światowej produkcji kwiatów cebulkowych (około 60%) oraz jest zdecydowanym liderem jeśli chodzi o ich sprzedaż. Holendrzy kochają tulipany, a łączna powierzchnia pól uprawnych, na których rosną kwiaty to wielkość porównywalna do Puszczy Kampinoskiej w Polsce. Co ciekawe, tulipany mają około 150 gatunków oraz aż 3000 odmian! Możemy więc spotkać tam takie egzemplarze, o jakich istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Prócz tulipanów, które są absolutnym numerem jeden, w Holandii nie brakuje też upraw innych kwiatów, na przykład hiacyntów, narcyzów, amarylisów, szafirków, anemonów, lilii, frezji i wielu innych gatunków cebulkowych. Uprawa tulipanów w Holandii rozpoczęła się już w XIX wieku, gdy okazało się, że holenderskie gleby sprawdzają się idealnie przy tego typu roślinach. Z czasem uprawy stały się coraz większe i popularniejsze, do tego stopnia, że są dziś jednym z symboli rozpoznawczych Niderlandów.

Pola kwitnących tulipanów. swiezekwiaty.pl

Jak działają takie pola tulipanów? Piękne tulipany nie kwitną bez przyczyny lub jedynie, by zdobić okolicę. Oczywiście, stanowią nie lada atrakcję turystyczną, jednak cel jest zupełnie inny. Co roku sadzone są pierwsze cebulki tulipanów, z których następnie wyrastają tulipany. Gdy takie kwiaty zakwitną, ich cebulki trafiają do gospodarstw ogrodniczych na całym świecie, w tym do Polski. Hodowcy i ogrodnicy sadzą takie cebulki i zajmują się uprawą wyrastających z nich roślin. Dopiero wtedy piękne tulipany trafiają do klientów w formie kwiatów ciętych i bukietów. Co ważne, na polach kwitnących tulipanów nigdy nie znajdziemy kwiatów na sprzedaż.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Jaki region Holandii najlepszy na podziwianie tulipanów?

Pola tulipanów to widok, który robi niesamowite wrażenie i zostaje w pamięci na długo. Warto chociaż raz w życiu zobaczyć go na własne oczy. Najpopularniejszym miejscem jest popularny ogród Keukenhof, który co roku przyciąga rzesze turystów ze względu na odbywający się tam Festiwal Tulipanów. Jeśli nie lubimy tłoku i chcemy postawić na bardziej kameralne miejsca, warto odwiedzić pola sąsiadujące z Keukenhof lub miejscowością Lisse, nazywaną tulipanową stolicą. Zarówno na południu, jak i północy Holandii znajdziemy wiele miejsc pełnych kolorowych tulipanów (na przykład północny region Noordoostpolder lub Kop van Noord-Holland).

Pola kwitnących tulipanów. swiezekwiaty.pl

Na stronie swiezekwiaty.pl znajdziesz bogaty wybór frezji w różnych kolorach. Pozwoli to dobrać idealny bukiet do okazji i gustu obdarowanej osoby. Masz gwarancję, że kwiaty dojdą świeże i na czas, a Ty nie będziesz musiał gorączkowo biegać po kwiaciarniach. Zakupy na naszej stronie to wygoda – zamawiasz kwiaty kiedy chcesz, skąd chcesz, z dostawą na terenie całej Polski. Nie ważne, czy kupujesz kwiaty dla bliskiej osoby, czy dla siebie, przekonaj się, że jakość ma znaczenie.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Kwiecień miesiącem tulipanów

Niestety, sezon na kwitnące tulipanów nie trwa długo i najczęściej przypada na połowę kwietnia. Wszystko zależy jednak od aktualnej pogody, dlatego warto śledzić informacje o aktualnej sytuacji. Co ciekawe, w tym roku należy się spieszyć z odwiedzinami bajecznych pól Holandii, gdyż z powodu łagodnej zimy i słonecznej pogody, tulipany zaczęły już kwitnąć. Oprócz kolorowych pól, w Holandii odbywa się w tym czasie wiele wydarzeń i festiwali, także bardziej kameralnych niż ten w Keukenhof. To prawdziwe święto dla wszystkich fanów kwiatów.

Pola tulipanów. Świeże kwiaty
Pola tulipanów. Świeże kwiaty
Pola tulipanów. Świeże kwiaty
Pola tulipanów. Świeże kwiaty
Pola kwitnących tulipanów. swiezekwiaty.pl
Pola tulipanów. Świeże kwiaty
Wróć do listy