Poradnik

Jak dbać o frezje w wazonie

Bukiet frezji. Dostawa kwiató

Frezje to piękne, różnokolorowe kwiaty, które pochodzą z południowej Afryki. Ich urok sprawił, że zyskały popularność w innych, często odległych miejscach na świecie, między innymi w Polsce. Lubiane są za delikatność i romantyczny charakter, chociaż wciąż nie są tak popularne jak chociażby róże. Mimo to, moda na frezje wraca i widuje się je coraz częściej, chociażby w wiązankach ślubnych. Ze względu na panujący w naszym kraju klimat, ich uprawa jest dość trudna. Frezje hodowane są więc głównie w szklarniach i królują jako kwiat cięty.

Frezje – co warto o nich wiedzieć?

Charakteryzują się subtelnym, dzwonkowatym kształtem, przyjemnym zapachem i różnymi wersjami kolorystycznymi. Są chętnie wybierane jako bukiety na różne okazje oraz naturalna ozdoba domu do wazonu. Sezon na frezje w Polsce to miesiące od maja do sierpnia. Chcesz, aby bukiet frezji cieszył Twoje oko jak najdłużej? W takim razie zastosuj się do naszych rad.

Jak dbać o frezje w wazonie?

Tak jak w przypadku wszystkich kwiatów ciętych, absolutną podstawą w pielęgnacji frezji jest codzienna zmiana wody na świeżą oraz delikatne przycinanie końców co kilka dni. Możesz zakupić też specjalną odżywkę do kwiatów – dodanie jej do wody przedłuży świeżość frezji. Bukiet należy trzymać z dala od mocno nasłonecznionego miejsca, dobrze gdy kwiaty mogą stać w cieniu. Szczególnie nocą, warto zatroszczyć się, aby bukiet znajdował się w możliwie chłodnym miejscu, ponieważ cięte kwiaty nie lubią wysokich temperatur. Co ciekawe, na frezje niekorzystnie wpływa też trzymanie ich w pobliżu cytrusów. Zadbaj więc, aby nie było ich w pobliżu, a frezje na pewno odwdzięczą się większą trwałością i pięknym wyglądem. Frezje mają po około 5-6 kwiatów w gronie. Jeśli to możliwe, przy zakupie dobrze zdecydować się na takie, których główny pąk jest w pełni zabarwiony i rozwinięty. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że frezja może nie zakwitnąć.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Jakość ma znaczenie!

Chcąc, aby bukiet frezji był piękny jak najdłużej, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden czynnik – jakość kwiatów. Jeśli zostaną one świeże i ścięte w odpowiednim momencie, analogicznie dłużej będą pięknie wyglądały. Kupując kwiaty nie zawsze jednak wiemy ile mają dni, skąd pochodzą, w jakich warunkach były hodowane i przechowywane. Warto postawić na sprawdzone miejsce, które oferuje kwiaty najwyższej jakości, prosto z gospodarstwa ogrodniczego. Znajdziesz je na stronie swiezekwiaty.pl. To miejsce, gdzie masz pewność, że Twój bukiet frezji ścinany będzie w dniu wysyłki. Kochamy kwiaty, więc dbamy o ich odpowiedni transport.

Na stronie swiezekwiaty.pl znajdziesz bogaty wybór frezji w różnych kolorach. Pozwoli to dobrać idealny bukiet do okazji i gustu obdarowanej osoby. Masz gwarancję, że kwiaty dojdą świeże i na czas, a Ty nie będziesz musiał gorączkowo biegać po kwiaciarniach. Zakupy na naszej stronie to wygoda – zamawiasz kwiaty kiedy chcesz, skąd chcesz, z dostawą na terenie całej Polski. Nie ważne, czy kupujesz kwiaty dla bliskiej osoby, czy dla siebie, przekonaj się, że jakość ma znaczenie.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Warto docenić urok frezji i obdarować kogoś nieco innym bukietem niż tym z popularnych róż czy wiosennych tulipanów. Frezje to kwiaty, które doskonale sprawdzą się szczególnie latem, gdy panuje na nie sezon. Ich symbolika wyraża szacunek, uznanie, chęć spędzania wspólnie czasu. Bukiet frezji jest więc naprawdę uniwersalny i bez obaw można go podarować zarówno najbliższym, jak i mniej znanym osobom. W każdym przypadku z pewnością ucieszy obdarowanego, ozdobi jego mieszkanie i cieszyć będzie wzrok naturalnym pięknem.

Wróć do listy