Poradnik

Kwiaty na Wielkanoc. Tulipany czy coś innego?

Kwiaty na Wielkanoc. Tulipany

Wielkanoc to zaraz obok Bożego Narodzenia, najważniejsze i najbardziej oczekiwane święta w całym roku. To czas radości, rodzinnego świętowania oraz kultywowania wielowiekowych tradycji. Ciężko wyobrazić sobie Wielkanoc bez symbolicznych pisanek, święcenia koszyczka, ozdób w postaci króliczków, czy baranków. Święta to czas na przygotowanie tradycyjnych potraw, jak mazurki i żurek, ale także na wiosenne dekoracje, zarówno świątecznego stołu, jak i całego domu lub mieszkania.

Wśród świątecznych ozdób nie powinno zabraknąć świeżych kwiatów. Idealnie pasują do wiosennego święta, podkreślając jego wyjątkowy charakter. To dzięki nim jeszcze pełniej poczujemy wielkanocną atmosferę. Warto więc wybrać odpowiednie rośliny i przygotować się do ich zakupu oraz pielęgnacji z głową.

Kwiaty na wielkanocnym stole - jakie wybrać?

Proste rozwiązania są najlepsze, dlatego bukiet świeżych kwiatów to doskonała ozdoba wielkanocnego stołu. Odmieni jego wygląd i sprawi, że bez względu na pogodę, w Twoim domu zagości wiosna. Warto zadbać o odpowiednią oprawę w postaci wazonu i postawić bukiet w centralnej części stołu. Na jakie kwiaty najlepiej się zdecydować? Na tulipany! Bez wątpienia są one jednym z najpopularniejszych symboli świąt Wielkiej Nocy oraz całego okresu wiosennego. Zaletą tulipanów jest dużo większa trwałość niż równie popularnych żonkili i narcyzów. Możesz być więc pewny, że tulipany zostaną w Tobą na dłużej. Piękny, świeży bukiet kwiatów to efektowna ozdoba sama w sobie, dzięki czemu nie musisz kupować wielu zbędnych dekoracji na stół.

Najpopularniejsze kolory tulipanów na Wielkanoc to żółty, biały i różowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby udekorować swoją przestrzeń w inny, pasujący kolor. Na naszej stronie swiezekwiaty.pl znajdziesz wiele propozycji, idealnych na wielkanocny stół. Możesz również wybrać własną kompozycję ciętych kwiatów prosto z naszego gospodarstwa ogrodniczego. Wiosenne tulipany nie muszą koniecznie zdobić stołu. Równie dobrze sprawdzą się jako ozdoba szafki, komody, półki. Nawet efektowny wazon tulipanów stojący na podłodze może odmienić wnętrze. Zaletą tulipanów jest to, że mają wiele odmian, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Tych kwiatów trudno nie lubić!

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

O czym warto pamiętać wybierając kwiaty?

Decydując się na wielkanocne kwiaty, stawiajmy na pierwszym miejscu ich świeżość i jakość. Unikajmy przypadkowych kwiaciarni oraz marketów. Bardzo niska cena powinna być znakiem alarmowym. Oferowane tam rośliny często pochodzą z importu, mają wiele dni i niestety sposób ich transportu i przechowywania pozostawia wiele do życzenia. Co za tym idzie, takie rośliny rzadko kiedy pozostają z nami dłużej. Kwiaty zamówione ze strony swiezekwiaty.pl pochodzą prosto z gospodarstwa ogrodniczego. Każdego dnia dbamy o to, aby nasze kwiaty były piękne i świeże. Uprawiamy je z pasją, bo wierzymy, że właśnie takie rośliny będą najpiękniejszą ozdobą.

Z chęcią dostarczymy je pod Twój adres domowy, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że są świeże. Ponadto, w pracowitym świątecznym okresie, oszczędzisz sporo czasu. To bardzo wygodne – wybierasz kwiaty z naszej strony internetowej i zamawiasz pod wskazany adres. Wszystkie nasze kwiaty ścinamy, pakujemy i dostarczamy tego samego dnia. Takie rośliny będą cieszyć oko przez minimum tydzień, więc na pewno utrzymają się świeże przez cały okres świąteczny.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Jak dbać o cięte kwiaty?

Jeśli odpowiednio zadbasz o kwiaty, ich trwałość ma szansę przedłużyć się nawet do 2 tygodni. Pamiętaj więc, aby codziennie zmieniać wodę, a co drugi dzień przycinać łodygi (około 1 centymetr). Ważne jest również, aby co 2-3 dni dokładnie myć wazon, w którym stoją kwiaty. Żywotność tulipanów przedłuży też trzymanie ich z dala od owoców, źródeł ciepła (nasłoneczniony parapet, kaloryfer) oraz przeciągów. Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze jest na noc przenieść bukiet do chłodnego pomieszczenia. Kwiaty z pewnością odwdzięczą się pięknym wyglądem i zaskakująco długą trwałością. Przekonaj się sam, zamawiając nasze świeże kwiaty na swój wielkanocny stół!

Wróć do listy