Poradnik

Ciekawostki o tulipanach

Ciekawostki o tulipanach. Bukiety

Tulipany zachwycają swoim pięknem. Wielogatunkowe odmiany o różnym zabarwieniu zaskarbiły sobie sympatię niejednej osoby. Ich powszechna dostępność, a także nietuzinkowy wygląd sprawił, że tulipany tak chętnie wybierane są na wszelkiego rodzaju okazja. Właśnie ta uniwersalność mogła wpłynąć na popularyzację tych kwiatów i tak chętny wybór przez kolejnych kupujących.

Bukiet tulipanów, czyli wiele piękna na raz

Tulipan swoją premierę miał kilkaset lat temu. Pierwsze cebulki zaczęły pojawiać się w XVI wieku. Do Europy przybyły w kolejnym stuleciu z krajów Azji Mniejszej. Od razu przypadły do gustu Europejczykom, co znalazło odzwierciedlenie w wielu historycznych relacjach. Na początku europejskiej przygody kwiaty trafiły do Holandii, która obecnie produkuje ponad miliard cebulek rocznie. Warto jednak wiedzieć, że te ogromne ilości nie były na początku normą. Jak słusznie można przypuszczać – pierwsze z nich osiągały oszałamiające wartości. Do tego stopnia, że za kupno jednej cebulki nierzadko oczekiwano wynagrodzenia, które pozwalałoby kupić dom nad kanałem w Amsterdamie.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Nie przeszkodziło to jednak do szerzenia się popularności tulipanów nie tylko w Holandii, ale i pozostałej części kontynentu. Szybko okazywało się bowiem, że te szczególne kwiaty zaczęły zdobić pałacowe ogrody, które odtąd gościły w nich regularnie. Świadczą o tym barwne opisy w literaturze datowanej na XVII wiek.

Odmiany tulipanów

Jak już wspomniano – tulipany cechują się występowaniem wielu odmian. Wbrew pozorom, te nie wyróżniają się jedynie kolorystyką, więc nad wyraz nieeleganckie byłoby określenie, że są tulipany różowe, żółte czy białe. Ich europejska popularyzacja sprawiła, że można wyróżnić kilka bardziej popularnych gatunków, takich jak Triumph, Mieszańce Darwina czy tulipany Rembrandta. Co oczywiste – jest ich znacznie więcej. Ponadto każdy z gatunków zawiera w sobie różne odmiany, które wyróżniają się okresem występowania, barwą, wysokością czy kształtem. To z kolei sprawia, że w łatwy sposób można skomponować wyjątkowy bukiet tulipanów.

Ich uniwersalność, również pod względem wyglądu kolejnych odmian, pozwala na ich wybór na różnego rodzaju okazje. Doskonale będą pasować na dzień mamy, dzień babci i dziadka czy jako forma podziękowania. I właśnie dlatego każda szanująca się kwiaciarnia powinna mieć je w swojej ofercie!

Tulipan z łatką banału? Nic bardziej mylnego!

Jeszcze kilka lat temu można było spotkać się ze stwierdzaniami jakoby bukiety tulipanów były nienajlepszym wyborem. Ich powszechna dostępność świadczyła ponoć o braku oryginalności wręczającego kwiaty. I doprawdy: nic bardziej mylnego. Wyewoluowanie kolejnych gatunków i odmian tych kwiatów zdecydowanie to potwierdza. Tulipany ciągle się zmieniają, przybierają różne nazwy, które zresztą są tworzone na pamiątkę wydarzeń i postaci historycznych. Ich wyjątkowość i piękno dalej doceniane są w całym świecie, dlatego nie dziwią ilości, które rokrocznie pojawiają się na rynkach.

Istotne jest jednak, by kupowane tulipany były dobrej jakości. Oczywiście można wybrać kwiaty z kwiaciarni, ale z pewnością warto rozważyć bezpośredni zakup z gospodarstwa. Kwiaty mogą zostać dostarczone nawet na drugi dzień, w dowolne miejsce w kraju, a ich jakość z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Kwiaty pochodzące bezpośrednio od producenta będą cechowały się nienagannym wyglądem i wzorową żywotnością. W takim przypadku szczególnie warto postawić na sklep z tulipanami, który jest sprawdzonym dostawcą. Taką możliwość ma rzetelne, rodzinne gospodarstwo, które jest dostępne pod adresem: www.swiezekwiaty.pl

Wróć do listy