Poradnik

Kwiaty na dzień babci – jakie wybrać?

gerbery dzień babci

Od lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia w naszym kraju obchodzony jest Dzień Babci. Najmłodsi zazwyczaj wręczają z tej okazji swoim ukochanym babciom laurki i samodzielnie wykonane podczas zajęć w przedszkolu upominki. Nieco starsi najczęściej wybierają drobne upominki lub kwiaty. Warto pamiętać o tym świecie, nawet kiedy jesteśmy daleko. Jeśli nie możesz odwiedzić babci osobiście – wyślij kwiaty.

Po jakie kwiaty kiedyś sięgano najchętniej?

Dziś kwiaciarnie prześcigają się w propozycjach różnego rodzaju kompozycji przygotowywanych specjalnie na Dzień Babci. Możemy wybierać z szerokiej oferty kwiatów ciętych i doniczkowych. Kiedyś najpopularniejsze były goździki, gerbery, frezje czy irysy. Chętnie kupowano je na takie okazje jak Dzień Kobiet, Dzień Matki, czy wreszcie Dzień Babci. Nic dziwnego, ponieważ gerbery wyrażają szacunek a goździki wdzięczność. Na szczęście te piękne i bardzo trwałe kwiaty dziś wracają do łask. Coraz więcej klientów wybiera bukiety, świeżych wielobarwnych gerber czy pięknych gałązkowych goździków.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Jakie kwiaty wybrać dla babci?

Wyraźnie widać powrót mody na kwiaty, które cieszyły się uznaniem wszystkich pań kilkadziesiąt lat temu. Jednymi z nich są gerbery, które odpowiednio pielęgnowane będą cieszyć obdarowaną osobę nawet przez kilka tygodni. Warunkiem ich długiej żywotności jest świeżość w momencie zakupu. Kwiaty powinny być dobrze nawodnione przed ścięciem, o czym świadczą ich jędrne i ciężkie łodygi. Jako upominek z okazji Dnia Babci sprawdzą się także goździki, które postoją w wazonie nawet kilkanaście dni. Choć z pozoru są bardzo delikatne, odpowiednio zadbane wyróżniają się długą trwałością.

Dobrym pomysłem będą także tulipany. Dostawa, z której wybierzemy kwiaty, powinna być jednak bardzo świeża, aby mogły cieszyć naszą babcie swoim widokiem przez kilkanaście dni. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujesz i czy wolisz jednobarwny bukiet, czy wielkokolorową kompozycję najlepiej zamówić bezpośrednio kwiaty z gospodarstwa.  To najlepsza gwarancja ich wysokiej jakości i długiej trwałości.

Jak sprawić przyjemność babci, której nie możemy odwiedzić?

Dzień Babci jest okazją do tego, aby pokazać babci, że ją kochamy i o mniej myślimy, nawet jeśli na co dzień rzadko do niej wypadamy z powodu dużej odległości lub absorbującej pracy. Aby wyrazić wdzięczność za jej udział w naszym wychowaniu, wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa oraz za wsparcie i opiekę w trudnych chwilach, warto zadbać o to najwyższą jakość kwiatów które, planujemy jej wręczyć.

Dostawa kwiatów bezpośrednio z gospodarstwa, które zajmuje się ich uprawą to najlepsze rozwiązanie. Możesz zamówić u nas kwiaty do domu i sam wręczyć je swojej babci, jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wyślij kwiaty za naszym pośrednictwem. Ścinamy je tuż przed wysyłką, odpowiednio zabezpieczamy je na czas transportu, a następnie wysyłamy firmą kurierską. Na drugi dzień kwiaty są na miejscu. Mamy w ofercie nie tylko tulipany, gerbery i goździki, ale również wspaniale lilie. Dostawa odbywa się na tych samych warunkach.

Wróć do listy