Poradnik

Kolory kwiatów i ich znaczenie

Znaczenie kolorów kwiatów

Dziś już nie wiele osób zwraca uwagę na symbolikę kolorów i rodzajów kwiatów podczas ich wybierania na różne okazje. Choć popularne stały się wielobarwne i wielokwiatowe bukiety, warto wiedzieć, co wraz z nimi przekazujemy bliskiej osobie. Wszyscy wiemy, że symbolem miłości są czerwone róże lub tulipany, na ślub wypada wybierać białe bukiety, a na pogrzeb przynieść wiązankę z parzystą liczbą kwiatów. Co jeszcze można wyrazić za pomocą kwiatów?

Co symbolizują poszczególne kwiaty?

Lilie – mają różne znaczenie w zależności od wybranego koloru.  Białe symbolizują, czystość dziewictwo, skromność i długotrwały związek. Jaskrawoczerwone to pasja. Jeśli natomiast chcemy kogoś zachęcić do podjęcia ambitnych działań, to najlepiej sprawdzą się różowe. Żółte i złote to natomiast zdrowie.

Wrzosy – uważane są za kwiaty przyciągające fortunę i szczęście. Napełniają dom pozytywną energią, symbolizują podziw i szacunek.

Narcyzy – budzą się do życia wczesną wiosną, dlatego oznaczają nowy początek, życie, bogactwo i szczęście.

Tulipany – są oznaką wiosny w pełni swojego uroku. W zależności od koloru symbolizują nadzieję zaufanie, marzenia, bogactwo oraz zmiany.

Chryzantemy – jako jesienne kwiaty wykorzystywane są przede wszystkim jako dekoracja grobów. Symbolizują nie tylko smutek, ale także szczęście, wierność, uczciwość i przyjaźń.

Storczyki – piękno i przywiązanie oraz luksus i bogactwo.

Goździki – mają różne znaczenie w zależności od koloru. Różowe są symbolem wdzięczności, miłości do matki. Czerwone to miłość i przywiązanie, a białe czystość i niewinność.

Róże – wybierając ich odpowiedni kolor, możemy za ich pomocą pokazać swoje intencje. Białe oznaczają przede wszystkim niewinność, ale także szczęśliwą miłość i szacunek, czerwone to odwaga i romantyczna miłość, herbaciane oznaczają podziw, a żółte to zazdrość.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Co oznaczają kolory wręczanych kwiatów?

Czerwony – kolor zarezerwowany dla zakochanych. Oznacza romantyczną miłość i namiętność.

Biały – najczęściej wykorzystywany jest w wiązankach i dekoracjach ślubnych. Symbolizuje niewinność i czystość.

Pomarańczowy – energia, optymizm radość i ciepło.

Różowy – kwiaty w tym kolorze pomogą nam wyrazić podziw.

Zielony – oznacza tęsknotę, radość i obfitość.

Fioletowy – elegancja, bogactwo i radość

Żółty – sposób na wyrażenia sympatii, przyjaźni  i radości. Należy jednak uważać, bo jasnożółty to zawiść i fałsz.

Jak wybrać kwiaty stosownie do okazji

W dzisiejszych czasach panuje całkowita dowolność w tym zakresie, choć można wykorzystać kolory i rodzaje kwiatów, aby z subtelną elegancją wyrazić swoje uczucia względem drugiej osoby. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci w wyborze, gdy następnym razem odwiedzisz kwiaciarnie lub zdecydujesz się zamówić kwiaty z gospodarstwa zajmującego się ich uprawą.

Niezależnie od okazji i wybranego gatunku kwiatów, zawsze warto postawić na ich jakość. Najwyższą świeżość kwiatów może zagwarantować tylko gospodarstwo prowadzące ich uprawę. Produkcją kwiatów zajmujemy się od wielu lat, wiemy nie tylko jak je pielęgnować, ale także, kiedy je ścinać i jak zabezpieczyć, zanim trafią do wazonu osoby, dla której są przeznaczone. Wysyłamy bezpośrednio kwiaty z gospodarstwa. Są ścinane tuż przed zapakowaniem, a dostawa kwiatów za sprawą firmy kurierskiej następuje na drugi dzień. Kwiaciarnie, korzystają z pośredników, przez co nie mogą zaoferować swoim klientom kwiatów tak świeżych, jak bezpośredni ich producent. Dostarczamy kwiaty do domu na terenie całego kraju. Jeśli nie możesz wręczyć ich osobiście, wyślij kwiaty bliskiej osobie za naszym pośrednictwem. Na życzenie możemy do nich dołączyć bilecik z uzgodnionym tekstem.

Wróć do listy