Poradnik

Wiosenne kwiaty, czyli słońce we wnętrzu Twojego domu

wiosenne tulipany kwiaciarnia

Wszyscy uwielbiamy ten moment, gdy po ponurej zimie słońce w końcu zaczyna mocniej grzać, a pod wpływem jego ciepłych promieni przyroda budzi się do życia. Najpiękniejszym tego świadectwem są pojawiające się w lasach, na łąkach i w naszych ogrodach pierwsze wiosenne kolory. Dostawa kwiatów wprost z gospodarstwa ożywi także wnętrza naszego domu.

Jakie kwiaty pojawiają się w ogrodzie najwcześniej?

Szczęśliwi posiadacze ogrodów, mogą cieszyć się pierwszymi wiosennymi kwiatami już na początku marca. Najwcześniej pojawia się śnieżyczka przebiśnieg. Jest to bardzo popularny i łatwy w uprawie kwiat cebulowy. Jeśli zadbamy o to, aby zapewnić mu właściwe podłoże i stanowisko szybko się rozrośnie, tworząc piękne kwitnące plamy na trawniku. Kwiatami, które wiosną pojawiają się równie wcześnie, są krokusy, przebijające ostatnie warstwy, zalegającego śniegu. Rosną w skupiskach, tworząc piękne fioletowe łączki, ożywiające dopiero budzący się do życia po ponurej zimie ogród.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

W kwietniu kwitnienie rozpoczynają wielobarwne pierwiosnki, a także pięknie wyglądające w grupach szafirki. Na przełomie kwietnia i maja  możemy cieszyć się wspaniałymi narcyzami oraz tulipanami, będącymi symbolem wiosny w pełni. Większość z nas zaczyna wówczas przynosić kwiaty do domu. Pamiętajmy jednak, że możemy cieszyć się nimi znacznie wcześniej, zamawiając je bezpośrednio z gospodarstwa  zajmującego się ich uprawą.

Wiosenne kwiaty w naturze

Wiosną do życia budzi się także dzika przyroda, niejednokrotnie tworząc niesamowite widoki. Podczas wędrówek po lasach i łąkach możemy spotkać m.in. malowniczo wyglądające grupy niebiesko-fioletowych przylaszczek, czy białe połacie zawilców gajowych. W maju na podmokłych terenach, a także w pobliżu strumieni i potoków spotkamy pięknie bukiety kaczeńców. Wiele osób decyduje się w tym okresie na wycieczkę w Tatry. Górskie doliny przybierają wówczas fioletowy kolor, od tysięcy kwitnących tam krokusów. Wiosną warto odwiedzić także Bieszczady, gdzie obficie kwitnie równie zjawiskowa śnieżyca wiosenna. W maju w wielu miejscach pojawia się także czosnek niedźwiedzi. Łany jego białych delikatnych kwiatów można spotkać najczęściej w pobliżu rzek i w lasach.

tulipany wiosna kwiaty

Jak ożywić domowe wnętrza wiosną?

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby rozjaśnić domowe wnętrza i zaprosić do nich wiosnę, są tulipany. Kwiaty te dostępne są w sprzedaży już na początku roku. Występują w tysiącach różniących się od siebie wielkością, kolorem i kształtem kwiatów odmian. Jeśli kupimy świeże kwiaty z gospodarstwa i właściwie o nie zadbamy, będą ożywiać swoim kolorem nasze mieszkanie przez kilkanaście dni. Bardzo ważne jest to, gdzie kupimy tulipany, dostawa bezpośrednio od ich hodowcy, to najlepszy wybór. Wiemy wówczas, kiedy dokładnie zostały ścięte i że właściwie je zabezpieczono na czas transportu.

Po wyjęciu ich z opakowania należy jak najszybciej włożyć je do wody o temperaturze pokojowej. Wcześniej warto przyciąć końcówki łodyg o około 3 cm pod kątem 45 stopni, aby zwiększyć ich powierzchnię wchłaniania wody. Co jakiś czas należy sprawdzać poziom wody i w razie potrzeby ją uzupełniać. Co drugi dzień trzeba ją wymienić na świeżą, myjąc przy okazji wazon i o ok. 0,5 cm przycinając końcówki. Kwiaciarnie oferują często różnego rodzaju wspomagacze, które przedłużają dodatkowo trwałość kwiatów.

Dostawy tulipanów realizujemy ekspresowo. Po otrzymaniu Twojego zamówienia, ścinamy, kwiaty, zabezpieczamy je na czas transportu i wysyłamy kurierem, aby już następnego dnia mogły sprawić Ci radość. Pomożemy Ci także wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Wyślij kwiaty w dowolne miejsce w kraju za naszym pośrednictwem!

Wróć do listy