Poradnik

Dlaczego kochamy tulipany

tulipany świeże kwiaty

Tulipany, to jedne z najpopularniejszych kwiatów, które dla większości z nas są symbolem wiosny. Zachwycają delikatnością, elegancją i różnorodnością barw i kształtów kwiatów. Na świecie znanych jest ok. 120 gatunków tulipanów, a ich odmiany liczone są w tysiącach. Wspaniale prezentują się zarówno pojedynczo, jak i ujęte w wielkie bukiety. Najlepiej wyglądają bez towarzystwa innych gatunków. Wbrew pozorom są bardzo trwałe, pod warunkiem, że dostawa kwiatów jest świeża.

Zaskakująca historia tulipanów

Większości z nas tulipany kojarzą się z Holandią, gdzie obecnie produkuje się najwięcej tych kwiatów. Zaczęto je jednak uprawiać w Turcji za sprawą jej ówczesnego władcy Ahmeda III, który był tak oczarowany ich urodą, że sprowadził je z naturalnego środowiska do swoich ogrodów. Odtąd były uprawiane tylko w najbogatszych ogrodach i uchodziły za symbol luksusu. Do Holandii trafiły w XVI wieku za sprawą austriackiego ambasadora i wywołały tam ogromne zainteresowanie. Cebulki tulipanów stały się bardzo pożądanym, luksusowym towarem, na który wiele osób było skłonnych wydać równowartość domu. Tulipanowe szaleństwo do dziś nie opuściło Holandii. To państwo słynie z tych kwiatów, produkując ponad miliard cebulek rocznie. Wciąż powstają nowe odmiany, często nazywane na cześć sławnych osób.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Choć wiele osób co roku jesienią sadzi cebulki tulipanów w swoich ogrodach, aby wiosną móc cieszyć się ich pięknymi kwiatami, najczęściej występują one w sprzedaży w formie ciętej. Kochamy je, ponieważ rozweselają wnętrza naszych domów, kiedy za oknem trwa jeszcze zimowa szaruga. Nawet przez kilkanaście dni mogą nas cieszyć tulipany, dostawa musi być jednak bardzo świeża a ich pielęgnacja odpowiednia.  Po ich zakupie należy bardzo ostrym nożykiem przyciąć łodygi o około 3 cm.

Tulipany jako kwiaty cięte

Tulipany Bukiety Dostawa do domu. Kwiaciarnia

Należy zrobić to pod kątem, aby zwiększyć powierzchnię wchłaniania wody. Woda powinna mieć temperaturę pokojową i sięgać do około 10 cm wysokości łodyg. Należy co jakiś czas sprawdzać jej stan i w razie potrzeby podlewać, ponieważ tulipany dużo piją. Trzeba ją tez regularnie wymieniać. Tulipany są kwiatami lubiącymi chłód, dlatego, aby wydłużyć ich trwałość, warto skręcić nieco ogrzewanie w pokoju, w którym stoją. Nie należy także umieszczać ich miejscu silnie nasłonecznionym, ponieważ szybciej przekwitną. Jak widać, jeśli o nie odpowiednio zadbamy, nie ustępują żywotnością nawet różom.

Gdzie kupować tulipany, aby cieszyć się nimi jak najdłużej?

Tylko zamawiając bezpośrednio kwiaty z gospodarstwa zajmującego się ich uprawą, będziesz mieć pewność co do terminu ich ścięcia. Po otrzymaniu Twojego zamówienia zetniemy kwiaty, następnie starannie zabezpieczamy je na czas transportu i wyślemy kurierem. Dostawa kwiatów realizowana jest ekspresowo. Kwiaty do domu naszych klientów trafiają już na drugi dzień. Jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać, będą zdobić Twoje mieszkanie przez kilkanaście dni. Nie gwarantują tego kwiaciarnie, przygotowujące bukiety z bardziej rozwiniętych kwiatów, które zostały ścięte kilka dni wcześniej, zatem krócej także będą stać w wazonie, zanim zaczną opadać. Jeśli chcesz sprawić przyjemność bliskiej Ci osobie, wyślij kwiaty za naszym pośrednictwem do dowolnego miejsca w kraju. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko tulipany, ale także wspaniałe gerbery, goździki i lilie. Dostawa przebiega w ten sam sposób

Wróć do listy