Poradnik

Kwiaty na boże narodzenie

Kwiaty na boże narodzenie. Świeże kwiaty

Co roku dokładamy wszelkich starań, aby przygotować swój dom na święta. Wiele uwagi poświęcamy dekoracjom, a także aranżacji stołu, przy którym będziemy świętować razem z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Warto postawić nie tylko na stroiki w tradycyjnej formie.

Kwiaty na boże narodzenie

Wspaniałe efekty dają żywe kwiaty. Większość z nas myśli teraz o popularnej, oferowanej przez wszystkie kwiaciarnie, gwieździe betlejemskiej, jednak poinsecja nie jest jedynym kwiatem, który nadaje się na Boże Narodzenie.

Symbol świąt – poinsecja, czyli gwiazda betlejemska

W okresie przygotowań do Bożego Narodzenia w kwiaciarniach i marketach pojawiają się gwiazdy betlejemskie w doniczkach. Skuszeni idealnie wpisującym się w bożonarodzeniowe dekoracje połączeniem zieleni i czerwieni chętnie je kupujemy. Po przyniesieniu do domu często jednak okazuje się, że szybko przestaje wyglądać dobrze. Dlaczego tak się dzieje? Roślina ta wbrew pozorom nie jest łatwa w pielęgnacji. Po pierwsze jest bardzo wrażliwa na chłód. Zaszkodzić jej może nawet kilka chwil  na mrozie, gdy dostawa kwiatów przebiegała bez odpowiedniej ochrony. Może zmarnieć również, gdy w kwiaciarni stoi blisko drzwi wejściowych i jest narażona na zmiany temperatury. Poinsecja wymaga umiarkowanego podlewania.

Najlepiej dostarczać jej niewielkie ilości wody raz na dwa dni. Gdy ją przesuszymy, zwiędnie, a po podlaniu może nie odzyskać już poprzedniego wyglądu. W razie przelania jej korzenie mogą zaatakować grzyby, a wówczas roślina jest już nie do odratowania. Jej uprawa w warunkach domowych wymaga także odpowiedniego nawożenia i przycinania. Aby ponownie zakwitła należy przez 6 tygodni zacieniać ja na co najmniej 14 godzin. Jak widać, uprawa gwiazdy betlejemskiej nie jest łatwa, dlatego wiele osób traktuje ją jako rodzinę jednorazową.

NASZE TULIPANY

Świeże tulipany dostarczamy prosto z gospodarstwa. Sprawdź naszą ofertę świeżych kwiatów.

Amarylis – kwiat idealny na święta bożego narodzenia

Amarylis to kwiat cebulowy, który wytwarza grube, bezlistne pędy kwiatostanowe o wysokości 40-70 cm. Na ich szczycie tworzy się 2-6 bardzo atrakcyjnych kwiatów. Można je uzyskać w różnych okresach roku, ale najpopularniejszy przypada na grudzień. Kwiaty te zyskują coraz większą popularność w krajach skandynawskich, przez co są coraz chętnej wybierane zamiast poinsecji. Wybierając zatem kwiaty do domu na Boże Narodzenie, warto zastanowić się nad amarylisem, który pomoże nam stworzyć oryginale i zjawiskowe kompozycje. Kwiaty cięte zawsze wnoszą do wnętrz świeżość i lekkość. Kupując amarylis od sprawdzonego dostawcy, mamy gwarancję jego świeżości, więc przy odpowiedniej pielęgnacji postoi w wazonie nawet 2-3 tygodni.

Gdzie najlepiej zamówić kwiaty na święta?

Oferujemy bezpośrednio kwiaty z gospodarstwa. Ścinane są tuż przed wysyłką, a następnie zabezpieczane papierem i pakowane do kartonowego pudełka, które gwarantuje, że dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Dostawa kwiatów następuje na drugi dzień, niezależnie od tego, do jakiego miejsca w kraju ma trafić. Jeśli chcesz sprawić przyjemność bliskiej osobie, wyślij kwiaty za naszym pośrednictwem. Na życzenie dołączmy do nich bilecik z uzgodnionym tekstem. Oprócz amarylisów, w naszej ofercie znajdziesz także m.in. goździki, gerbery, tulipany oraz lilie. Dostawa zawsze odbywa się na tych samych warunkach.

Wróć do listy