Poradnik

Wyjątkowe nazwy i odmiany tulipanów

Popularność tulipanów na rynku międzynarodowym oprócz niezaprzeczalnej urody jest spowodowana także ich olbrzymią różnorodnością. Wielość dostępnych odmian zachwyca nie tylko kolekcjonerów tych cudnych kwiatów, ale także osoby, które nie zajmują się tego typu tematyką na co dzień, lecz po prostu potrafią docenić ich naturalne piękno.

Wyjątkowe nazwy tulipanów

Do najbardziej efektownych można zaliczyć tulipany o szerokim, rozłożystym kielichu, często o nakładających się na siebie płatkach, dodatkowo wyciętych w fantazyjne wzory. Są to tak zwane tulipany papuzie. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, między innymi w takich odmianach, jak czerwona „Red Champion”, żółta „Texas Gold”, biała „White Parrot”, niebieskofioletowa „Blue Parrot”, ciemnopurpurowa „Black Parrot” czy też czerwonobiała „Estella Rijnveld”. Można wśród nich wyróżnić także polski akcent, jakim jest różowomalinowa odmiana „Agalia” o charakterystycznych, lekko postrzępionych płatkach.

Jaką odmianę wybrać?

Wybór konkretnej odmiany tulipanów na przydomową rabatę lub jako wypełnienie donicy warto dobrze przemyśleć. Nie każda bowiem będzie się odpowiednio prezentować w danej scenerii. Do ogrodu, gdzie jest duży przewiew, dobrą opcją będą odmiany niższe, z typu pojedynczych wczesnych, które osiągają wysokość około 25-40 cm. Są to zazwyczaj odmiany kwitnące w początkowej fazie wiosny, więc warto je dobrze rozplanować, by nie pozostać później z pustą ogrodową przestrzenią. Do najpopularniejszych kolorystycznie kwiatów z wspomnianej wczesnej odmiany należą „Christmas Marvel” o delikatnym odcieniu różu, pomarańczowa z czerwonym płomieniem „Princess Irene”, „White Marvel” o klasycznej, białej barwie płatków czy też żółte „Strong Gold” i występujące w tym samym kolorze „Yokohama”.

Wspomniane wyżej odmiany z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako kwiaty cięte. Pięknie prezentują się w wazonie, a ich zapach nie jest nachalny, stanowiąc przyjemne doznania do domowników. Osobom, które preferują tulipany o wydłużonych łodygach, trudne do samodzielnej uprawy, polecamy świeże i bardzo efektowne wiązanki tych kwiatów, dostępne w ofercie naszej kwiaciarni.

Gwarantujemy, że dostarczymy je prosto do Twoich drzwi już na drugi dzień po złożeniu zamówienia. Realizujemy dostawy na terenie całej Polski.
Za nami ponad 20 lat doświadczenia jako dostawcy kwiatów, które pochodzą od sprawdzonych gospodarstw. Nasze tulipany są ścinane w dzień wysyłki, dzięki czemu masz pewność, że będą najświeższe z możliwych. Z pewnością zostaną docenione jako podarunek dla bliskiej osoby lub jako element dekoracyjny świątecznego stołu.

Jeśli kochasz kwiaty i lubisz przebywać w ich otoczeniu, to nasza oferta jest dla Ciebie idealna. Kwiaciarnia proponuje efektowne, przykuwające uwagę wiązanki, dostępne niemal na wyciągnięcie ręki.

Wróć do listy